Wpis

Węże kompensacyjne zasadniczo spełniają podobną funkcję jak kompensatory mieszkowe, czyli mają za zadanie zniwelować naprężenia powstające na skutek rozszerzalności temperaturowej materiałów którymi przewodzony jest określone medium. W przeciwieństwie jednak do klasycznych kompensatorów węże kompensacyjne pozwalają są na tyle elastyczne, że zazwyczaj spełniają jednocześnie funkcje przewodzącą. Oferowane przez nas węże kompensacyjne wykorzystywane są między innymi na instalacjach pary, gazu i instalacjach olejowych.

 

Wśród zalet oferowanych przez nas węży należy wymienić między innymi:

 

- wysoka jakość zastosowanych materiałów

 

Węże kompensacyjne znajdujące się w naszej ofercie produkowane są z wysokiej jakości stali kwasoodpornej w gatunkach AISI

316 L

/ AISI 321

 

- węże kompensacyjne w kwasoodpornym oplocie

 

Decydując się na zastosowanie węży kompensacyjnych naszej produkcji mają Państwo pewność, że nie tylko element kompensacyjny spełnia stawiane przed nim wymagania, ale także oplot, który ma na celu zmniejszenie powstających naprężeń i ochronę węża przed wpływem środowiska lub uszkodzeniami mechanicznymi.

 

 

- Przyłącza pozwalające na szybki i trwały montaż

 

Oferowane przez nas węże kompensacyjne mogą być zakute w kształtki, które umożliwią szybki i łatwy montaż zgodnie z przeznaczeniem węża. Nasze węże mogą być wyposażone w następujące typy połączeń: złączka, śrubunek, jako połączenie kołnierzowe, końcówki przystosowane do spawania, przyłącza do zastosowania w bojlerach do podgrzewania wody. Kształtki łącznikowe mogą być wykonane ze stali węglowej (St37.0) lub kwasoodpornej (AISI 304, AISI 316)

 

- Od średnicy 2 1/2" węże dostarczane są z końcówkami do spawania lub jako połączenia kołnierzowe

 

 

- Przyłącza są trwale zespalane z wężem kompensacyjnym z zastosowaniem techniki spawania metodą TIG

 

Oprócz węży w oplocie stalowym w naszej ofercie znajdą Państwo także węże kompensacyjne w izolacji, które są z powodzeniem wykorzystywane w systemach klimatyzacyjnych, ogrzewania oraz w systemach solarnych.

 

Oferowane przez nas węże do systemów solarnych / klimatyzacji charakteryzują się min.:

 

Ciśnienie projektowe: 10 bar

Materiał węża: Stal kwasoodporna AISI 316L

Materiał przyłączy: Stal węglowa St37.0 (chromowana)

Sposób łączenia przyłączy do węża: Spawanie metodą TIG w osłonie argonu

Typ izolacji: Pianka polietylenowa z zamkniętymi pęcherzykami dla dodatkowej izolacji.  Zastosowanie pianki pozwala uzyskać następujące parametry:

 

W

0°C

λ = 0,035 W / mK

 

Wszystkie oferowane przez nas węże są testowane w kierunku szczelności z zastosowaniem gazowego azotu.